REKLAM REKLAM

Rus Büyükelçi Karlov Yaşamını Yitirdi!

Rus Büyükelçi Karlov Yaşamını Yitirdi!

Rusya ve Türkiye arasında ki ilişkilerin gelişmesi, normale dönmesi üzerine bugün bir Rusya odaklı resim sergisi düzenlendi. Sergide konuşma yapan Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov ise, konuşması esnasında 3 el ateş edilerek öldürüldü. Saldırgan ise, bu esnada dini ve Suriye yandaşı olan sloganlar attı.

Son dönemlerde ki Halep olayları, Suriye olayları ve Rusya’nın rolü, Türkie’nin Rusya ile uyum içerisinde tekrar etkin bir ticarete başlamış olması, bugün yaşanılan Büyükelçi suikastı ile sarsılacak mı? İşte, şu an için başta Türkiye olmak üzere, genel anlamda bir çok farklı ülkede en çok merak edilen soru bu olmakta.

Suriye Taraftarı Olarak Saldırdı

Saldırgan kişi, edinilen bilgilere göre bir Türk vatandaşı ve polis. Fakat aktif olarak polislik görevine devam etmediği ise ayrıca gelen bilgiler arasında yer almakta. İlgili saldırganın gerçekten Suriye odaklı bir saldırı mı yaptığı yoksa bu yolla Türkiye ve Rusya arasında ki bağları yeniden sorunlu bir yola çıkarmak adına mı kullandığı tam olarak bilinmiyor.

Rusya ise konu ile ilgili olarak yapmış olduğu ilk açıklama da, Türkiye’nin bu konuyu kapsamlı bir şekilde inceleyip, gerekli soruşturmayı yapacağı konusunda söz verdiğini dile getirdi. Fakat bu durumu BM’ye taşıyacakları konusuna da açıklamaların da açık bir şekilde değinerek terörü lanetlediklerini söyledi.

217 defa okundu kategorisinde, 19 Ara 2016 - 21:05 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz