REKLAM REKLAM

Hileli Yiyecekler Hakkında Şaşırtan Açıklamalar

Hileli Yiyecekler Hakkında Şaşırtan Açıklamalar

Tarım Bakanlığı, piyasa içerisinde yüzlerce sahte ve yan sanayi ürünün olduğunu açıkladı. Ürünler hakkında bilgi veren Tarım Bakanlığı, tam listeyi sitelerinde yayınladı ve bu ürünlerin tüketilmemesi gerektiği hakkında uyarılarda bulundu.

Hemen hemen 96 firmaya ait olan ve yan sanayi üretimi olan bu ürünlerin sayısı 150’yi geçiyor. Tarım Bakanlığı bu ürünleri toplatırken, vatandaşların evinde bulunan ürünlere de dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Marketlerdeki ürünleri toplatma kararı alan Tarım Bakanlığı, vatandaşlara da ‘’Evinizde bu ürünler varsa tüketmeyin!’’ uyarısında bulundu.

Sayısı 150’yi geçen bu ürünlerin arasında, günlük tüketimde kullandığımız ürünler yer alıyor. Et, süt, yağ, şeker ve çikolataları da kapsayan bu ürünler, tamamiyle sahte olmasıyla beraber kendi zararını da ikiye katlıyor.

Yan ürünlerde kullanılan tohumlar ve yağlar incelenirken, ürünlerin içerisinde zararlı ve farklı yağ asitleri tespit edildi. Ürünlerin seri numaralarından yola çıkan bakanlık, sahte ürünleri de teker teker ortaya çıkarmış oldu.

Vatandaşlara ve marketlere uyarılarda bulunan Tarım Bakanlığı, yan sanayi ürünlerinin tam listesini de kendi web bünyesinde açıkladı.

Yapılan iddialara göre de, marketlerden alınan birçok köftenin içerisinde domuz eti tespit edilmiş. Süt içerisinde eski ve kalitesiz yağların kullanılması da bu örneklerden sadece birkaçı.

192 defa okundu kategorisinde, 19 Ara 2016 - 20:49 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz