REKLAM REKLAM

Türk Bankalarında Artan Güvenlik Açıkları

Türk Bankalarında Artan Güvenlik Açıkları

Son dönemlerde sürekli karşılaşılan online sistemde ki banka açıkları ve hack olayları, yoğun bir seviyeye çıkmış durumda. En son ENPARA firması, doların en üst noktaları gördüğü gün sistemi saldırılar nedeni ile kapattığını söylemiş ve bir çok kişi dolar bozduramadığı için şikayetçi olmuştu. Sonrasında ise, bu noktada kapsamlı açıklamaların gelmemesi olayları da daha farklı bir noktaya çekmiş durumda.

Akbank ise, almış olduğu hack saldırısı neticesinde milyonlarca dolar gibi çok ciddi bir kayıp vermiş ve bunun tek nedeni online ortamda ki güvenlik açıkları olmuştu. Peki, bu durum kullanıcı açısından ne kadar önemli? Kullanıcılar, bu durumları önlemek adına nasıl bir çalışma izleyebilirler? İşte, bu konuda uzmanlar bazı önerilerde bulunarak, kullanıcıların paralarını korumalarına yardımcı olacak destekler sunuyorlar.

Öncelikli Güvenlik Sorumluluğu Bankada

Bankaların mevcut sistemleri üzerinde ki güvenliği arttırmak adına yaptıkları çalışmaları kapsamlı olarak devam etmeli uyarısında bulunan yetkililer, bu noktada kullanıcıların da alışveriş yaptıkları siteleri doğru bir şekilde seçmeleri gerektiği konusuna değindiler. Ayrıca kart bilgilerini de kimseyle paylaşmamaları konusuna ayrıca değinen uzmanlar, bu konuda bir çok dolandırıcılık olduğunu söylediler.

Bankaların bu tür dolandırılma durumlarında, sistemsel sorunlar nedeni ile yaşanması muhtemel para kayıpları karşısında nasıl bir önlem alacağı ise ayrıca bir merak konusu olmuş durumda.

144 defa okundu kategorisinde, 19 Ara 2016 - 15:03 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz