REKLAM REKLAM

Bahçeli’den Son Dakika Sağduyu Çağrısı

Bahçeli’den Son Dakika Sağduyu Çağrısı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli; dün yaşanan terör saldırısı ile ilgili vatandaşlara Twitter üzerinden duyuruda bulundu. Vatandaşların tamamına “ Hainler sokakların karışmasını istiyor, kesinlikle oyuna gelmeyiniz” şeklinde sağduyu çağrısında bulundu.

Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabında bütün yurttaşlarımıza sağduyulu olması çağrısında bulundu. Kesinlikle sokaklarda teröristlerin amacına uygun kargaşa ve kaos ortamının yaratılmamasını istedi. Bu durumun beraberinde teröristlerin isteklerini yerine getirecek bir olay örgüsüne neden olacağını da açıklamaların ekledi. Twitter hesabından yaptığı açıklama ile duyurusunu yeniledi.

Özellikle bugün sosyal medya hesaplarında yayılan haberlere göre; HDP binalarına saldıranların pek çoğunun ya aranan PKK örgüt üyesi ya da sempatizanı olduğu, sadece propaganda amacıyla ile bu tip gösteriler düzenlediği de pek çok vatandaş tarafından duyuruldu. Bu tip olayların ülkemizde kaos ortamına neden olabileceğini ve ülkemizde istenmeyen şeylerin yaşanabileceğinin altını çizdi. Bu konuda halkın da üzerine düşeni yapması gerektiğini, olaylara yön verirken sağduyulu olunması gerektiğini belirtti. Öncelikle sosyal medya hesabı üzerinden çağrı yapan Bahçeli’nin yakın zamanda bir basın açıklaması ve halka sesleniş şeklinde de benzer açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Bilindiği üzere dün meydana gelen hain terör saldırısından sonra, bazı HDP binalarının saldırıya uğradığı, çeşitli gruplar tarafından bina içinde tahribatın ortaya çıktığı ve çok sayıda parti dokümanlarının yakıldığı haberleri geldi. Ortaya çıkan bu tablonun ülkede kaos ortamına neden olmamasını sağlamaya çalışan siyasiler ise çeşitli açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

158 defa okundu kategorisinde, 18 Ara 2016 - 18:14 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz