REKLAM REKLAM

Katar ve Türkiye Arasında Anlaşmalar İmzalandı

Katar ve Türkiye Arasında Anlaşmalar İmzalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Trabzon Akyazı Tesislerinin açılış töreni ile aynı zaman diliminde Katar Emiri ile de görüşme yaptı. Karşılıklı görüşmeler sonrasında iki ülke arasında ciddi protokollerin imzalandığı, çok sayıda projede ortaklaşa yatırımların yapılacağı da basın açıklamasında bildirildi.

Katar ve Türkiye arasında imzalanan protokollerin içeriklerinde eğitim, sağlık, maliye, bilgi ve iletişim, gençlik, kültür, gümrük ve tarım uygulamaları hakkında çok sayıda imzaların bir arada olduğu bildirildi.

İmzalanan ortak bildiri neticesinde iki ülke arasında çok sayıda işbirliğinin de yolu açılmış oldu. Türkiye adına Katar ile yapılan bu anlaşma çerçevesinde ciddi bir yatırım girdisi ortaya çıkacağı ortada. Yapılacak olan yatırımlar beraberinde hem istihdam sağlayacak hem de işsizlik oranlarında fayda sağlayacak. Bunun yanı sıra yatırımların yapıldığı bölgelerin gelir kapılarında genişleme ortaya çıkacağı gibi aynı zamanda gelir oranlarında da ciddi artışlar sağlanacağı ortada.

Görüşmeler öncesinde çevrede geniş güvenlik önlemlerinin alındığı, kara, hava ve deniz destekli bir güvenlik çemberi çerçevesinde Katar Emiri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın keşif gezisi yaptığı gözlendi. Keşif uçuşunu helikopter ile gerçekleştiren ikili devamında ise otelde yapacakları toplantı odasına geçtiler. Emir için getirilen 50 lüks araçlık konvoy ise dikkat çekti.

Geniş güvenlik önlemleri ile gerçekleşen toplantıdan her iki ülke için son derece önemli protokoller çıktığı basın açıklamasında bildirildi. Toplantı konusu çok sayıda farklı alanda gerçekleşirken ortaya ciddi yatırımların çıkacağı da eklendi.

104 defa okundu kategorisinde, 18 Ara 2016 - 12:15 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz